Haber

MHP Milletvekili Depremde Hasar Gören Okulların Durumunu Sordu

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, Kahramanmaraş merkezli depremde ağır hasar gören kentteki okulların yeniden yapılmasına yönelik çalışmalara ilişkin Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’e yazılı soru önergesi sundu. eğitime hazır.

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, 6 Şubat 2023’te Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremde ağır hasar gören Kayseri’deki okulların eğitime hazır hale getirilmesi sürecini Meclis’e taşıdı. Konuyla ilgili Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’e yazılı soru önergesi sunan Milletvekili Özdemir, eğitim faaliyetlerinin aksamaması için yapılan çalışmaları sordu. MHP Milletvekili Özdemir’in 2023-2024 eğitim öğretim döneminde yapılan planlara ilişkin bakanlığa sunduğu yazılı soru şöyle:

“1. Kahramanmaraş merkezli deprem nedeniyle Kayseri’de toplam kaç okul ağır hasar gördü ve boşaltıldı? Ağır hasar gören okulların yıkımı tamamlandı mı?

2. Ağır hasarlı okulların yıkılmasından sonra kaç yeni okul yapıldı? İhtiyaç duyulan yeni sınıfların üretimi ne zaman tamamlanacak?

3. Rastgele aksaklıkların yaşanmaması adına 2023-2024 eğitim-öğretim dönemine ilişkin yapılan planlamada; Kayseri ilinde yeni derslik inşaatı için ne kadar finansmana ihtiyaç duyulmaktadır ve bu finansman şu ana kadar bakanlığınız tarafından karşılandı mı?

4.Kayseri genelinde bakanlığınıza bağlı okullar dışındaki diğer binalarda (lojman, kapalı binalar) sporAntrenman salonu vb. yerlerdeki ağır hasar dikkate alınarak eğitim-öğretim faaliyetlerinin aksamaması için gerekli adımlar atıldı mı?” – KAYSERİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu