Ekonomi

5 aylık hasat döneminde rekor: 500 ton domates üretildi!

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından Akyazı Kuzuluk’ta hayata geçirilen merkez, 25 dönüm kapalı alanda jeotermal ısıtmalı seralarla yıl boyu tarım fabrikaları üretiyor. Merkezde yıl boyunca 8 çeşit domates yetiştiriliyor.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Aziz, mayıs ayından eylül ayı ortasına kadar 500 ton domates üretimiyle rekor seviyeye ulaştığını açıkladı.

Ayrıca Aziz, 2023 Ocak ayında dikilen fidan sayısının 65 binden 90 bine çıktığını belirtti. “Hasada başladığımız mayıs ayından bu yana 500 tonu aştı. 11 ay önce dikilen aynı fidanların hasat süreci devam ediyor ve üretimimiz daha da artacak.”söz konusu.

“TARIM ŞEHRİMİZ SAKARYA SLOGANIMIZ ARTIK ÇOK NET ŞEYTAN”

Yüce, dünyanın dört bir yanından misafirleri ağırladıklarını ve projelerin örnek teşkil ettiğini belirtti. “Kısa sürede tarımda dünyaca tanınan bir şehir haline geldik. Çeşitli ülkelerden ve dünya şehirlerinden projelerimize ilham almak için gelen heyetler var. Bu yüzden sloganımız Tarımın Şehri Sakarya oldu. Çok açık, Allah’a şükür.

Bu zengin toprakları ülke için katma değere dönüştürmek öncelikli hedefimizdir. Allah’ın bir hediyesi, doğal bir cennet olan Sakarya’yı meyve, sebze ve tüm tarım ürünlerinin markalandığı bir üretim üssü haline getirmek istiyoruz. “Üretmeye, kazanmaya ve Türkiye’ye getirmeye devam edeceğiz.”dedi.

ciftlik-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu