Sağlık

Seferihisar Belediyesi’nden Depremzedelere Psikolojik Destek

Yüzyılın Türkiye’sini kasıp kavuran felaketinin ilk gününden bu yana depremzedelerin yanında olan Seferihisar Belediyesi, ilçeye gelen depremzedelerin tüm ihtiyaçlarını karşılamak için tam takviye sağlıyor.

Seferihisar’da çeşitli otel, pansiyon ve rezidanslarda yeni bir hayata ilk adımlarını atan depremzedelerin temel ihtiyaçlarını, Seferihisar Belediyesi bünyesinde psikologlar tarafından hazırlanan özel anketlerle belirleyen uzmanlar, ihtiyaçların hızla ilgililere iletilmesini sağlıyor. depremzedeler.

Depremzedeler için Seferihisar’da “Psiko-sosyal Pazar”

Seferihisar Belediyesi Aile Danışmanlığı çatısı altında, gönüllü psikiyatrist ve afet ve travma deneyimi olan psikologlardan oluşan bir ekip, deprem şoku yaşayan vatandaşlara ve çocuklara destek oluyor. Seferihisar Belediyesi Aile Danışmanlığı’ndan Sosyolog-Uzman Aile Danışmanı Şükran Tozduman, ilk iki hafta yat limanında psiko-sosyal market kurularak hem depremzedelerin bölgeyle tanıştırıldığını hem de manevi ilk yardım yapıldığını belirtti. Depremzedelerin yaralarının sarılması için gönüllülerle çalıştıklarını belirten Tozduman, bundan sonraki süreçte şu anda ihtiyaç sahibi olan beyin sarsıntısı mağdurlarına psikolojik takviye yapılacağını anlattı.

Dayanışma çatısı altında belediyedeki psikologlar tarafından özel olarak yetiştirilen işçinin depremzede vatandaşlar için çalışmaya devam edeceğini anlatan Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, “Belediyemiz, gönüllü vatandaşlarımızla birlikte gece gündüz çalışıyor. ilçemize gelen misafirlerimizin tüm ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Uzman kadromuz Seferihisar’a gelen depremzedeler için kaldıkları yerleri ziyaret etmeye devam edecek. Deprem mağduru vatandaşlarımızın yaşam koşullarının iyileştirilmesi için elimizden geleni yapıyoruz. İlk günden beri depremzedelerimizin yanında olduk ve olmaya da devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu