Ekonomi

Seçime 5 gün kala Kılıçdaroğlu’ndan dolar manipülasyonu

14 Mayıs seçimleri öncesi Türkiye ekonomisine yönelik operasyonlar ikinci tura kalan seçimlerle devam ediyor.

Döviz kurunda manipülasyon başladıktan sonra seçimin ikinci tura geçmesinin ardından Batılı ve Amerikalı iktisatçılar devreye girdi.

28 Mayıs’ta yapılacak 2. cins öncesi 6. tablo için harekete geçen spekülatörler net bir şekilde ‘hedef borsa’ mesajını verdiler.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun İngiltere’de ilk tanıştığı isimler arasında yer alan Timothy Ash, borsada spekülasyonla ekonomiyi hedef almayı önerdi.

Kül ‘Kemal Kılıçdaroğlu için şu anda en iyi bahis, ikinci seçimden önce borsada satış yapmak. Söyledim. İngiliz iktisatçı Ash, daha önce muhalefet kazanırsa Batı sermayesinin Türkiye’ye akacağını öne sürmüştü.

Ash’in ardından devreye giren ikinci isim ‘Doctor Apocalypse’ lakaplı ünlü ABD’li iktisatçı Nouriel Roubini oldu. Roubini, Ash’in (16 Mayıs) ertesi günü sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı. “Erdoğan cumhurbaşkanlığını kazanırsa, Türkiye tam teşekküllü bir para ve mali kriz yaşayacak.” açıkladı.

BANKACILIĞA DA SALDIRDILAR

Borsada istediğini alamayan kriz lobisi, daha sonra bankacılığı amaç edindi. Sosyal medya aracılığıyla Bankalar kredileri kesildiği için döviz vermeyene kadar zırvalıklarla sistemde panik havası yaratmaya çalıştılar.

KILIÇDAORĞLU’DAN KUR MANİPÜLASYONU

28 Mayıs’ta yapılacak olan 2. varyeteden 4 gün önce kameraların karşısına geçen 6. masanın adayı Kılıçdaroğlu, “Bunlar gelirse dolar 30 TL’ye, 30’a yükselir.”Sözleriyle doları manipüle etmeye çalıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu