Haber

Rus istihbaratı: Perde arkasında ABD, İsrail’in Gazze operasyonunu hızlandırmasını istiyor

ABD’nin Gazze ile ilgili perde arkası faaliyetleri ortaya çıkıyor SVR, Washington’un ikiyüzlü bir tutum sergilemekdikkat çekti.

SVR, ABD yönetiminin İsrail ordusunun saldırıları sonucu 10 binden fazla Filistinlinin ölümüyle ilgili endişelerini dile getirirken, ‘ insan duraklamaları‘ ve topçu bombardımanının vurduğu alanlar kısıtlamaDaveti yaparken en sevdiği tekniğe yani ikiyüzlülüğe başvurduğunun altını çizdi.

‘ABD, İsrail’le kapalı kapılar ardında bambaşka bir diyalog kuruyor’

Gerçeğin farklı olduğunu ve ABD’nin İsrail ile kapalı kapılar ardında tamamen farklı bir diyaloga sahip olduğunu belirtmek. SVR, ” Operasyonun uzayıp gitmemesi için İsraillileri süreci hızlandırmaya ikna etmeye çalışıyorlar. Çünkü operasyonun uzatılması Biden’ın seçim öncesi pozisyonunu olumsuz etkileyecektir.“dedi.

‘ABD, İngiltere ve Almanya ateşkes çağrısı yapan girişimleri engellemeyi hedefliyor’

ABD’nin Hamas’ı yok etbirçok görev bir sivilin ölümüneSilahlı faaliyetlerin ölüme yol açabileceğinin farkında olduğunu söyledi. bitirmeBunu kendisi için kabul edilebilir bulduğunu ifade eden SVR, ” Biden’ın ekibi, ikiyüzlü tavrını güçlendirmek için İngiltere ve Almanya liderlerinin desteğini aldı. Bu ülkeler, ortak çabalarla Gazze’de ateşkes çağrısı yapan girişimleri engellemeyi amaçlıyor.” diye vurguladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu