Haber

Başkan Vahap Seçer ve eşi Meral Seçer aşure etkinliklerine katıldı

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ve eşi Meral Seçer, Mezitli Alevi Kültür Derneği ve ardından Adıyaman Yaylakonak Balyan Derneği tarafından düzenlenen aşure etkinliklerine katılarak aşure lokmalarını vatandaşlarla paylaştı.

Başkan Seçer ve Meral Seçer’in yanı sıra Mezitli Kaymakamı Gürsoy Osman Alım, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, CHP Küme Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Ali Uzman Başarır, CHP Mersin Milletvekilleri Gülcan Kış ve Hasan Ufuk Çakır, Alevi Bektaşi Federasyonu (ABF) ) İnanç Meclisi üyesi ve Mersin Cemevi Lideri Hasan Kılavuz, Mezitli Alevi Kültür Derneği Lideri Ferdi Koç, siyasi partilerin il ve ilçe yöneticileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Cerag’ın uyanışı ile başlayan etkinlik, söyleşiler eşliğinde semah ile devam etti. Daha sonra Gülbeng okunarak Aşure namazı kılındı. Etkinlik, Renkler ve Diller Korosunun söylediği sözler ve dernek tarafından konuklara aşure ikram edilmesiyle son buldu.

Daha sonra Adıyaman Yaylakonak Balyan Derneği’nin düzenlediği aşure etkinliğine katılan Lider Seçer ve eşi Meral Seçer, vatandaşlarla görüşmeye geldi. CHP Küme Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Ali Sayılı Sırar, CHP Mersin Milletvekilleri Gülcan Kış, Hasan Ufuk Çakır, Adıyaman Yaylakonak Balyan Dernek Başkanı Ali Döndaş, siyasi parti il ​​ve ilçe yöneticileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Aşure duasının okunmasının ardından aşure ikramı ve ilahilerin okunmasıyla etkinlik son buldu.

Kaynak: ANKA / Yeni

habercelebi.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu