İş

189 kişilik kadroya 54 bin kişi başvurdu

Urfa ve Adıyaman’da açılan temizlik ve güvenlik ekiplerine 13 bini üniversite mezunu olmak üzere 82 bini aşkın başvuru yapıldı.

Birgün’den Mustafa Bildircin’in haberine göre; Sağlık Bakanlığı Adıyaman’da 41 kişilik dezenfektan ve 26 kişilik güvenlik ekibi hizmete açtı. Temizlik ekibine toplam 18 bin 552 kişi başvurdu. Başvuruların 3 bin 949’unun üniversite mezunu olduğu açıklandı. Güvenlik görevlisi ekibi için açılan 26 kişilik ekip 2.462 başvuru aldı. Başvuranların 949’u üniversite mezunudur.

Urfa’da açılan 189 kişilik temizlik ekibine 6 bin 351’i üniversite mezunu olmak üzere toplam 54 bin 301 kişinin başvurduğu belirtildi. Kentte 120 kişilik güvenlik ekibine yapılan başvuru sayısı 5 bin 910 oldu. Başvuranlar arasında üniversite mezunu olanların sayısı ise 1.503 olarak belirtildi.

Bölgedeki işsizlik ve yoksulluğun içler acısı tablosunun ortaya çıktığını vurgulayan CHP Milletvekili Abdurrahman Tutdere, şunları söyledi:

“Vatandaş mutfağında et yerine dert var. Genç üniversite mezunları iş bulamıyor, babalar çocukları yattıktan sonra yurda gidiyor. Bir yanda işsizlik azaldığı için tutarsız veriler açıklayan TÜİK, diğer yanda temizlikçi ya da güvenlikçi olmayı umutla bekleyen onbinlerce vatandaş… Ne yazık ki üniversite mezunu işsizler, getiremeyen anne babalar… evine ekmek, iş bulamadığı için intihar eden vatandaşlar, AKP iktidarı döneminde ülkemizin en acı koşullarıydı. gerçek oldu AKP iktidarı haklardan ve gerçek hayattan kopuk siyasetiyle ne kadar gündemi değiştirmeye çalışsa da vatandaşlarımızın tek gündemi işsizlik ve yoksulluktur.” (EKONOMİ HİZMETİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu